![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Fat 11843200
*
nr 1184 3200
Fat
Keramik, Bo Fajans. Diameter: 34
Utrop:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 maj 2018
kl 19:23:35
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bo fajans bo fajansfabrik bobergs fajansfabrik bofajans fat keramik
-
5309 Askfat
på ställning, 1950-tal. Höjd: 80 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:53
-
5285 Fat
brons, med emaljdekor. Diameter: 31 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:18
-
5284 Fat
Josef Ekberg (1877-1945), Sverige. Gustavsberg, 19..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:45
-
5052 Fat
mässing. Längd: 57cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:31
-
2062 Fat
Ulla Forsell (f. 1944), Sverige. Konstglas, Signer..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:21
-
5244 Kaffeservis
+ uppläggningsfat, 8 delar, nysilver, Webster Wilc..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:58
*
Fat
nr 1184 3200
Fat
Keramik, Bo Fajans. Diameter: 34
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Sista tid för bud online: |
måndag 21 maj 2018 |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bo fajans bo fajansfabrik bobergs fajansfabrik bofajans fat keramik
-
5309 Askfat
på ställning, 1950-tal. Höjd: 80 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:53 -
5285 Fat
brons, med emaljdekor. Diameter: 31 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:18 -
5284 Fat
Josef Ekberg (1877-1945), Sverige. Gustavsberg, 19..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:45
-
5052 Fat
mässing. Längd: 57cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:31 -
2062 Fat
Ulla Forsell (f. 1944), Sverige. Konstglas, Signer..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:21 -
5244 Kaffeservis
+ uppläggningsfat, 8 delar, nysilver, Webster Wilc..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:58